Dřevěné podlahy                                                


stáhěte si katalog  Magnum 2015Magnum_39_x_180

photo-0045     Dřevěné podlahy jsou teplé, pružné, vzhledově dobře působící, a proto se používají v bytové výstavbě a do reprezentačních prostor v administrativní výstavbě. Jejich nevýhodou je objemová nestálost, která může být při nesprávném kladení a údržbě podlahy příčinou rozšíření styčných spár, nebo při změně vlhkosti prostředí může způsobit zborcení nášlapné vrstvy.
Dřevěné podlahy jsou vhodné pro suché provozy, pro společenské a obytné místnosti. Podle prvků, ze kterých se dřevěné podlahy skládají, rozeznáváme podlahy palubkové, vlysové, parketové.

fotografie0057

     

     Palubková podlaha patří mezi nejstarší druhy dřevěných podlah.A v současné době se její obliba vrací – opět se palubkové podlahy objevují v rustikálně pojatých pokojích, na chalupách,ale i v moderně laděných interiérech.

Provádí se z prken z měkkého dřeva o šířce 100 až 150 mm a tl. 22 mm, které se spojují na pero a drážku. Palubková podlaha se přibíjí na dřevěné podkladní polštáře, osazené ve vzdálenosti 900 až 1000 mm.

photo-0105

     Vlysová podlaha je nejrozšířenějším druhem dřevěných podlah. Vlysy, vyráběné z buku, dubu, popř. z jasanu, mají šířku 30 až 80 mm, délku 200 až 400mm a tl. 16 až 22 mm. Spojují se po celém svém obvodu na pero a drážku.

Skládají se obvykle do rybinovitého vzoru. Vlysová podlaha se může přibíjet v drážkách k podkladním deskám ze dřeva nebo na bázi dřeva (které mohou současně plnit funkci zvukově nebo tepelně izolační).

V současné době se vlysová podlaha zpravidla klade na betonový podklad, opatřený penetračním nátěrem, na který se lepí parketovými lepidly

sys

     Parketová podlaha se skládá  z tabulí o rozměrech 300×300 mm až 600×600 mm, tl. 9 až 22 mm, spojovaných na pero a drážku. Parkety jsou v podstatě prefabrikáty složené z menších dřevěných prvků.

Parketové tabule mohou být sestaveny z vlysů, z malých lamel nalepených na síťovinu (tzv. mozaikové parkety) nebo jsou to parkety překližované (vnitřní nosná vrstva z aglomerovaného dřeva oboustranně překližovaného dýhou).

Na jejich povrch se využívá různé barevnosti dřevin. Parketové podlahové dílce se lepí na betonový podklad do adhezivních tmelů.

 

photo-0004-1      Třívrstvá parketa je vícevrstvá parketová deska tvořená nášlapnou vrstvou z rostlého dřeva a dalšími vrstvami ze dřeva nebo materiálů na bázi dřeva, slepených k sobě, vyrobená podle evropské normy ČSN EN 13489.

Parkety jsou dodávány jako hotové a nevyžadují žádnou dodatečnou úpravu. Jejich pokládka je velmi snadná a mohou být použity i na podlahové topení. Jednotlivé lamely jsou vyrobeny ze tří vrstev orientovaných kolmo na sebe, což dodává podlaze vysokou rozměrovou stabilitu. Panely mají po obvodu pero – drážku a jsou povrchově upravené vysoce odolným lakem, vytvrzovaným UV-zářením, což přináší minimální nároky na údržbu.

Použité lepidlo bezpečně splňuje evropský emisní standard E1. Čtyřmilimetrová horní nášlapná vrstva, složená ze tří pruhů dřeva, zaručuje životnost podlahy po celé generace (dovoluje až trojí broušení).

photo-0228

     Plovoucí podlaha, název skupiny podlah, který odkazuje na tzv.“ plovoucí “ způsob položení. I když i tyto materiály mohou být přilepeny, přímo k podkladu (v komerčních prostorách, tělocvičnách apod.), ve většině případů je použita pokládka spojením pouze zámkem.

Všeobecná výhoda tohoto spojení je umožnění podlaze mírně se roztahovat a smršťovat a to bez současné tvorby spár mezi jednotlivými díly.

 


 

Dřevěné podlahy

Jednou ze zajímavých alternativ funkční a krásně vypadající podlahy jsou i dřevěné podlahy, které fungují podobně jako parkety či laminátová podlaha. Vyrábějí se ze tří vrstev masivního dřeva, z nichž každá je jinak široká. Na typu dřeviny pak závisí i tvrdost samotné podlahy, proto před koupí zohledněte to, jak moc bude podlaha zatížena.

Důvodem pro výběr takovéto podlahy by měl být fakt, že jsou dodávány již s povrchovou úpravou a můžete si vybírat z rozmanitých druhů dekorů. Dřevěná podlaha je velice příjemná a udržuje teplo, proto se často používá jako podlaha na podlahové topení. Zvolte i do vašeho bytu takovouto podlahu.

Magnum_39_x_180

Česká dřevěná podlaha… pro každý den, pro každou příležitost.

Od roku 2014 je MAGNUM Parket, a.s. členem společnosti UNILIN. Nadále se však vyrábí dřevěné třívrstvé parkety pod značkou MAGNUM.

PRODUKT – třívrstvá konstrukce

produkt-magnum_194_x_300

  • F:    7 vrstev laku nebo olej
  • 1.    Nášlapná vrstva:            tvrdé dřevo
  • 2.    Středstní vrstva:            smrk (nebo HDF)
  • 3.    Spodní vrstva:               smrková dýha

Zámkový spoj

Uniclic Multifit je revoluční systém v pokládání vícevrstvých podlahovin.

Se systémem Uniclic Multifit je téměř nemožné zámek špatně zavřít. Dílce nemají žádný prostor k posunu, protože pero dokonale zapadá do drážky. Výsledkem je dokonale rovná podlaha bez výškových rozdílů.

  • až o 30% rychlejší instalace
  • dokonale rovná podlaha bez výškových rozdílů
  • jednoduchá pokládka i v těžko dostupných místech (kolem rámů dveří, radiátorů, apod.)uniclic-novy-zamkovy-spoj_85_x_250