Korek je výjimečný materiál. Kromě své univerzálnosti – nespočtu možností použití a dekorativním vlastnostem patří k jeho největším přednostem bezvadná tepelná izolace, pružnost, nepropustnost a odolnost. Korek je přírodní materiál, který nepohlcuje ani nepřitahuje prach – je antistatický a hypoalergenní

logo1

 

Korková podlaha je vhodnou podlahovinou jak v domácnostech tak i v komerčních prostorách, kde se podle účelu místnosti plně zhodnotí jejich výhody.

Naše nabídka korkových podlahovin zahrnuje korkové dlaždice k celoplošnému lepení, korkové plovoucí podlahy a korkové obklady.


 

Korkové dlaždice

Rozměr dlaždice: 600×300 mm

Celková tloušťka: 4,00 mm
Typ: sendvič
Povrchová úprava: přírodní, lakované

Povrchová úprava – lak Xtreme WRT

Korkové podlahy lakované mají z výroby finální povrchovou úpravu lakem Xtreme WRT. Tyto podlahy jsou vhodné do domácností až s vysokou zátěží (zátěž 23) a do komerčních prostor s nízkou zátěží (zátěž 31). Výrobce na ně poskytuje 15 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v domácnostech a 5 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v komerčních prostorách s nízkou zátěží.

Lak Xtreme WRT je založený na keramických sloučeninách přátelských k životnímu prostředí. Lak se skládá z drobných keramických částeček, které chrání podlahu proti oděru a poškrábání.
Lak Extreme WRT

Popis vrstev korkové podlahy pro celoplošné lepení Wicanders s lakem Xtreme WRT:

1a – Lak Xtreme WRT – Ochranný nátěr proti šisování

1b – Lak Xtreme WRT – Druhá keramická vrstva

1c – Lak Xtreme WRT – Brousitelná vyrovnávací vrstva

1d – Lak Xtreme WRT – První keramická vrstva

1e – Lak Xtreme WRT – Vyplňující tmel

1f – Lak Xtreme WRT – Základní adhezivní nátěr

2 – dekorativní korková dýha

3 – korkový aglomerát

 

DOPORUČUJEME
Korkové podlahy pro celoplošné lepení s povrchovou úpravou lakem Xtreme WRT doporučujeme přilepit lepidlem LMS 100 na rovný a suchý podklad. Po nalepení je vhodné podlahu zaválcovat. Podlaha má sice vysoce odolnou finální povrchovou úpravu, ale kvůli ochraně spár mezi jednotlivými dlaždicemi, doporučujeme nanést uzavírající ochranný lak LMS 2. Nejprve naneseme nerezovou špachtlí mezilak Lobadur WS 2K Contact a přelakujeme 12 vrstvami laku LMS 2. Prostředek pro údržbu těchto podlah je Lobacare FloorPolish Plus.

 

Korkové obklady

Rozměr dlaždice: 600×300 mm
Celková tloušťka: 3,00 mm
Povrchová úprava: přírodní, voskovaný

 

 

Korkové obklady

Korek je příroda

Korek je 100% přírodní a biologicky odbouratelný, pocházející z kůry korkového dubu. Skládá se ze 40 milionů buněk na cm3. Korek je sklizen poprvé, když strom dosáhne věku 25 let, načež se opatrně ručně odstraní jednou za 9 let bez poškození stromu.

Korkové podlahy