Koberce jsou textilie
, kterými se pokrývají podlahy nebo stěny. V původní formě to byly (a jsou) výrobky, u kterých se k předem určeným rozměrům každého kusu přizpůsobuje vzorování a celá konstrukce koberce.

Od 50. let minulého století se vyrábí také koberce jako celoplošné podlahové textilie, což je libovolně dlouhý pás v šířkách až do 6 metrů, který se stříhá podle potřeby uživatele.

vpichované koberce
smyčkové koberce
střižená smyčka
kobercové čtverce
luxusní koberce
čistící zóny

Koberce se vyrábí téměř ze všech druhů textilních vláken a přízí.

ze syntetických materiálů polyamid
z polypropylenu
z kombinace obou materiálů
z podílem vlny
ze 100% vlny

Tyto materiály tvoří kobercový vlas. Podklad koberce je vyráběn ze dvou základních materiálů, polypropylenové mřížky,tzv. aktionbacking (AB) nebo filcový podklad. Filc zvláště u bytových koberců vytváří lepší tepelnou a izolační vrstvu koberce.

Jednotlivé druhy koberců různé kvality mají cíleně určenou vhodnost použití od obývacího,dětského pokoje, ložnice přes chodby až kanceláře či speciální koberce pro banky, hotely a další maximálně zatěžované prostory.

Koberec se pokládá na rovnou, suchou a čistou podlahu buď celoplošným nalepením a nebo v klidových prostorách do rozměru 25m2 je možno koberec fixovat oboustrannou lepící páskou.

Vpichované koberce

Vega New

Technické informace

Materiál: 100% PP
Váha vlasu: 900 g/m2
Celková váha: 1 040 g/m2
Šíře: 4 m
Oblast použití: 22
Index šíření plamene: Ffl

 

Smyčkové koberce

Lime Stripe

Technické informace

Materiál: 100% PP
Váha vlasu: 540 g/m2
Celková váha: 1 500 g/m2
Šíře: 4 m
Oblast použití: 23; 32
Index šíření plamene: Cfl